w ,

Pełnomocnik Zintegrowanego Systemu Zarządzania wg ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018

1400,00 zł – 1500,00 zł

Wdrożony system zarządzania potrzebuje nadzorowania, analizowania i jego doskonalenia. Normy wymagają, aby w każdej firmie wyznaczyć osoby odpowiedzialne za utrzymywanie i doskonalenie systemu.

W wielu przypadkach nazywany jest po prostu Pełnomocnikiem ds. Systemu Zarządzania, w starszych wydaniach norm, musiał być oficjalnie wyznaczony. Obecnie nie ma już takiego formalnego obowiązku, choć nadal należy przydzielić odpowiedzialności za „zapewnienie zgodności systemu z wymaganiami normy”. Dlatego niewiele organizacji rezygnuje z utrzymywania tej funkcji. Niezależnie od nazwy – jego obowiązki i uprawnienia muszą odpowiadać wymaganiom norm. Rzadko się zdarza, że Pełnomocnik zajmuje się tylko i wyłącznie sprawami systemu zarządzania. Ta pożądana sytuacja ma miejsce tylko w dużych firmach. Najczęściej obowiązki Pełnomocnika są dodawane do dotychczasowego zakresu jego prac. To komu powierzona zostanie funkcja Pełnomocnika, poziom przydzielonych uprawnień oraz przede wszystkim kompetencje jakie będzie miała ta osoba, w ogromnym stopniu wpływają na postrzeganie systemu w organizacji. Czy będzie to przyjazny system, który pomaga jej funkcjonować we wszystkich obszarach i daje jej wiele korzyści, czy może będzie to tylko opracowany zestaw procedur, które „nie przeszkadzają” w rzeczywistych działaniach firmy.

Szczególnie trudne jest to w sytuacji, gdy Pełnomocnik nadzoruje system zintegrowany. W takiej sytuacji jego wiedza musi obejmować zagadnienia dotyczące jakości, ochrony środowiska a także bezpieczeństwa pracy.

Nasze warsztaty mają zadanie przygotować uczestników do pełnienia funkcji Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Szkolenie przewiduje omówienie wymagań norm ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001 ze szczególnym uwzględnieniem elementów za które najczęściej odpowiada Pełnomocnik, m.in. nadzorowania procesów, planowania przeglądów zarządzania, nadzorowania dokumentacji systemowej, planowania i nadzorowania audytów, prowadzenia szkoleń dla pracowników firmy z zakresu ZSZ a także przygotowania do audytu certyfikacyjnego.

Zagłosuj na ten post, aby był bardziej widoczny

EcoMS Consulting sp. z o.o.

Dodane przez EcoMS Consulting sp. z o.o.

Zespół konsultantów tworzących EcoMS Consulting funkcjonuje pod obecną nazwą od początku 2001. Naszymi Klientami jest blisko 1000 firm, z których większość stanowią duże i średnie przedsiębiorstwa składające się na części międzynarodowych koncernów.

Wymagania normy ISO 45001:2018

Podstawy śladu węglowego. Bilansowanie gazów cieplarnianych (GHG), obliczanie śladu węglowego firmy oraz produktu