w , ,

Podstawy śladu węglowego. Bilansowanie gazów cieplarnianych (GHG), obliczanie śladu węglowego firmy oraz produktu

1200,00 zł

Zdecydowana większość działań, za które odpowiedzialna jest Państwa firma, ma wpływ na klimat. Ideą stojącą za śladem węglowym jest stworzenie podstaw, dzięki którym można ilościowo porównywać jego wpływ na klimat. Ślad węglowy może reprezentować emisję gazów cieplarnianych przez osobę fizyczną, organizację, zakład produkcyjny lub produkt. Może on być wykorzystany jako wymierny dowód na to, jak produkt lub firma wpływa na klimat, biorąc pod uwagę cały łańcuch wartości produktu lub usługi. 

Stworzenie kompleksowej strategii zrównoważonego rozwoju wymaga konkretnych informacji na temat wpływu procesów i produktów firmy. Informacje te przekazywane są w formie analiz cyklu życia, bilansów ekologicznych oraz analiz zasobów i efektywności ekologicznej.

Zagłosuj na ten post, aby był bardziej widoczny

EcoMS Consulting sp. z o.o.

Dodane przez EcoMS Consulting sp. z o.o.

Zespół konsultantów tworzących EcoMS Consulting funkcjonuje pod obecną nazwą od początku 2001. Naszymi Klientami jest blisko 1000 firm, z których większość stanowią duże i średnie przedsiębiorstwa składające się na części międzynarodowych koncernów.

Pełnomocnik Zintegrowanego Systemu Zarządzania wg ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018

Audytor wewnętrzny ISO 9001:2015